DOGE, SOL, BNB, XRP Coin ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

BTC halving etkinliğinin ardından Bitcoin ve altcoin’ler yükselişe geçti. Yeni tüm zamanların en yüksek seviyeleri oluşuyor mu? Bitcoin ve XRP Coin gibi altcoinlerde dikkat edilmesi gereken önemli direnç ve destek seviyeleri neler? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için ilk 8 kripto paranın teknik resimlerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Ayılar Bitcoin’in toparlanmasını 20 günlük EMA’da (65.858 dolar) durdurmaya çalışıyor. Ancak boğalar teslim olma havasında değil. Düzleşen 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, satış baskısının azaldığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamanın (67.511 dolar) üzerine çıkarırsa, BTC’nin 73.777 dolara kadar yükselmesi mümkün. Ayılar kontrolü ele geçirmek istiyorsa, fiyatı hızla 60.775 dolar desteğinin altına çekmeleri gerekecek. Bunu başarırlarsa, BTC’nin 54.298 dolarlık % 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine daha derin bir düzeltme başlatması olası.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH’nin 20 günlük EMA’ya (3.234 dolar) yükselmesi, boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. 20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI orta noktanın hemen altında. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ETH’nin 3.056 dolara kadar düşmesi mümkün. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek çünkü yol verirse, bir sonraki durak 2.850 dolar olabilir. Yukarı yönde, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma alıcıları güçlendirecektir. ETH’nin 50 günlük SMA’ya (3.481 dolar) ve daha sonra 3.679 dolara yükselmesi olası. Bu direncin üzerinde bir kırılma, düzeltmenin sona ermiş olabileceğini gösterecektir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 20 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (568 dolar) üzerine çıktı. Böylece, 635 dolarlık genel dirence doğru olası bir yükselişin önünü açtı. Boğalar ve ayılar muhtemelen 635 dolar civarında zorlu bir savaşa tanık olacaklar. Boğalar galip gelirse, BNB’nin yükseliş trendinin bir sonraki ayağını 692 dolara başlatması mümkün. Ayrıca, bunun ardından 775 dolarlık formasyon hedefine yükselmesi olası. Bunun yerine, fiyat genel dirençten keskin bir şekilde aşağı dönerse, ayıların rahatlama havasında olmadıklarına işaret edecektir. Bu da muhtemelen BNB’nin bir süre daha 495 dolar ile 635 dolar arasında sıkışıp kalmasına neden olacaktır.

Solana (SOL) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SOL, 20 günlük EMA’ya (156 dolar) ulaştı. Ancak, burada ayıların katı direnciyle karşılaşması muhtemel. Fiyat hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, duyarlılığın olumsuz kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Fiyatın daha sonra 126 dolarlık güçlü desteğe doğru inmesi olası. Bu seviyenin altında bir kırılmanın, 100 dolara düşüş için kapıları açması mümkün. Öte yandan, fiyat yükselmeye devam eder ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, boğaların geri dönüşte olduğunu gösterecektir. SOL’un daha sonra 205 dolarlık genel dirence doğru bir ralli yapması muhtemel.

TON, DOGE, ADA ve XRP Coin analizi

Ripple (XRP Coin) fiyat analizi

XRP Coin toparlanması 20 günlük EMA’ya (0,54 dolar) ulaştı. Bu da boğaların daha düşük seviyelerde sağlam alım yaptığını gösteriyor. Ayıların 20 günlük EMA’da sert bir direnç göstermesi muhtemel. XRP Coin fiyatı mevcut seviyeden keskin bir şekilde düşerse, ayılar fiyatı 0,46 ila 0,41 dolar destek bölgesine çekmeye çalışacaktır. Aksine, alıcılar XRP Coin fiyatını 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, birkaç gün daha 0,46 ila 0,74 dolar arasındaki geniş aralıkta işlem görmeye devam edebileceğini gösterecektir.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) son birkaç gündür yükselen kanal formasyonunun destek çizgisi yakınında işlem görüyor. Boğalar 20 günlük EMA’dan (6 dolar) güçlü bir toparlanma başlatamadı. Dolayısıyla bu da mevcut seviyelerde agresif alım eksikliğine işaret ediyor. Bu da kanalın altına inme riskini artırıyor. Bu gerçekleşirse, satışların hızlanması olası. Bunun da TON’da 50 günlük SMA’ya (4,90 dolar) doğru bir aşağı hareket başlatması mümkün. Boğalar için zaman tükeniyor. Düşüşü önlemek için fiyatı hızla 6,50 doların üzerine çıkarmaları gerekecek. TON daha sonra muhtemelen 7,23 dolara ve daha sonra direnç çizgisine yükselmeye çalışacaktır.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE, 20 günlük EMA’da (0,16 dolar) dirençle karşı karşıya. Ancak, boğaların ayılara fazla zemin bırakmamış olması olumlu bir işaret. DOGE’nin hareketli ortalamaların üzerine çıkması ve ayı trend çizgisine ulaşması muhtemel. Bu, ayıların savunması için kritik bir seviye. Çünkü bunun üzerinde bir kırılma, aşağı doğru hareketin sona ereceğini gösterecektir. DOGE’nin 0,21 dolara ve ardından 0,23 dolara yükselmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat hareketli ortalamalardan veya düşüş trendi çizgisinden keskin bir şekilde düşerse, ayıların sorumlu kaldığını gösterecektir. Satıcılar fiyatı 0,14 dolara ve ardından 0,12 dolara çekmeye çalışacaktır.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye olan 20 günlük EMA’ya (0,52 dolar) ulaştı. Ayıların bu seviyeyi şiddetle savunması muhtemel. Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ADA’nın bir kez daha 0,46 dolara düşmesi mümkün. 0,46 dolar seviyesinden güçlü bir sıçrama, düzeltici aşamanın sona ermiş olduğunu gösterecektir. Bu, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. ADA’nın daha sonra 0,57 dolara ve daha sonra 0,63 dolara yükselmesi olası. Aksine, fiyat keskin bir şekilde düşerse ve 0,46 doların altına inerse, ayıların kontrolde kaldığına işaret edecektir. ADA’nın daha sonra 0,40 dolarlık önemli desteğe düşmesi mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir